Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?
20 Mart 2020
Paylaş:

Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

Temelde bir saç kurutma makinesinde iki tür hava olduğunu herkes biliyordur. Biri sıcak diğeri ise soğuk havadır. Peki, sıcak hava saçımızı kurutmamıza yardımcı olurken soğuk hava ne işe yarıyor? Bugün sizler için saç kurutma makinesindeki soğuk hava özelliğinin ne amaçla kullanıldığını derledik ve paylaşıyoruz.

Saç Kurutma Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Saç kurutma makinesi soğuk üfleme özelliğini daha iyi anlamak için öncelikle genel anlamda bir kurutma makinesinin temel özelliklerine göz gezdirmek faydalı olacaktır. Fakir’in tüketiciye sunduğu kaliteli saç kurutma makinelerinde yer alan bazı temel özellikler;

  1. Fonksiyonel kablo boyu
  2. Farklı ısı ayarları
  3. Kaliteli motor hacmi ve gücü
  4. İyonizer teknoloji
  5. Farklı ölçü, boyut ve renkler

Peki soğuk üfleme ne işe yarar, hep birlikte bakalım…

Tüm saç kurutma makinelerinin soğuk hava üfleme özelliği bulunmaktadır. Ancak pek çoğu ne yaptığını bilmez. Kısacası, saç kurutma makinesinin soğuk havası saçları yıkadıktan sonra saçların daha hızlı şekil almasına yardımcı olur.

Sıcaklığın sağlıklı görünen saçların anahtarı olduğu yanılgıdır. İnsanlar saç kurutma makinesini takar ve en yüksek sıcaklık ayarına getirir. Isı koruyucu ürünlerin kullanımında bile, yüksek ısı mükemmel görünümlü saçların cevabı değildir. Soğuk hava ayarı ise mükemmel saçın sırrıdır.

Soğuk ayarın amaçlandığı gibi kullanılması, güzel saç modelleri elde etmenin anahtarıdır. Kullanılan sıcaklık kesinlikle kişinin saçının ne kadar kalın olduğuna ve ne kadar kırılgan olduğuna bağlıdır. İnce ve kırılgan saçlarda en yüksek ayarın kullanılması önerilmez.

Soğuk hava saç modelinde parlamayı ve saçı sabitlemeye yardımcı olur. Isı ayarı ile saçlarını sıcak hava ile kurutan insanların saçlarının gün boyunca kabarık ve şeklinin hemen bozulduğunu fark edeceksiniz.

Sıcak ayarda daha iyi bir görünüm elde etmek için sayısız saç ürünü bile kullanmış olabilirler. Ancak, soğuk hava ayarı saçı koruyacak ve en iyi şekilde görünmesini sağlayacaktır. Soğuk hava kabarmayı kontrol etmeye de yardımcı olur.

Bu nedenle saçları yıkarken, saç kremlerinin soğuk suyla durulanması şiddetle tavsiye edilir. Saç kreminin saçta daha iyi kalmasını sağlar. Her zaman bu olağanüstü soğuk hava ile saç kurutma işlemini tamamlamayı düşünün!

Blog Yazılarımız

Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

17 Haziran 2021
Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

Özenle seçtiğiniz elektrikli çay makinelerine dair en çok merak edilen konulardan biri olan bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmamasına dair sorular ise sizler için bu rehberde detaylı yanıt buluyor.

Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

11 Aralık 2020
Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

Saç kurutma makinesi her evin olmazsa olmazları arasında yer alan küçük ev aletlerinden biridir. Hem kadın hem de erkekler için birer ihtiyaç olan saç kurutma makinelerinin birden fazla çeşidi mevcuttur. Kullanıcıları ihtiyaçlarına göre fonksiyonel olarak seçim yapabilir. Duştan sonra saçı şekillendirmek ya da kurutmak için kullanılan saç kurutma makinelerinin çeşitli aparatları da bulunuyor.

Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

24 Kasım 2020
Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

Biz de sizler için elektrikli süpürge filtresi en kolay ve hızlı şekilde nasıl temizlenir, hangi detaylara dikkat etmek gerekir gibi soruları ayrıntılı olarak yanıtladık. İşte merak edilen tüm detaylar…

Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

16 Ekim 2020
Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

Çay makinelerinde çay nasıl demlenir? Demleme süresi ve detayları nelerdir, işte merak ettiğiniz tüm ayrıntılar sizlerle…

Buharlı ütü nasıl kullanılır?

19 Ağustos 2020
Buharlı ütü nasıl kullanılır?

Ütü oldukça kurtarıcı ve gerekli küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Hatta o kadar önemli ve kullanışlıdır ki; her evde mutlaka bulundurulan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Kıyafetleri ya da eşyaları yıkadıktan sonra ortaya çıkan kırışıklık ve kötü görünümü ortadan kaldırmak için ütü ile işlem uygulanıyor. Böylece yıkanan elbise ve eşyalarınız ilk günkü kadar pürüzsüz ve şık duruyor. Tabi bu görünümü ve kaliteyi yakalamak için doğru ütü tercihi yapmanız da gerekiyor.

Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

05 Haziran 2020
Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

Ütü en çok kullanılan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Bundan dolayı bir ütünün kaliteli olması dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım imkânı sunması oldukça önemlidir. Bu denli sık kullanılan bir küçük ev aleti olarak zamanla yıpranma veya kireç tutma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

20 Mart 2020
Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

Saç kurutma makineleri hem kadın hem de erkeklerin vazgeçilmez olarak kullandığı ürünlerinden biridir. Saç bakımına özen gösteren ya da göstermeyen herkesin mutlaka duştan sonra saçlarını kurutma ihtiyacı duyduğu anda kullandığı ürünlerden biri olan saç kurutma makinelerinin birbirinden farklı özellikleri olabiliyor.

Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

25 Şubat 2020
Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

Elektrikli süpürgeler de gelişen teknoloji ile beraber farklı model gamı ve özellikler ile sunuluyor. Her ev için olmazsa olmaz teknolojik ürünlerden biri olan elektrik süpürgeler evinizi temizleme konusunda sizlere destek oluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.