Saç Kurutma Makinesi Filtresi Nasıl Temizlenir?
07 Ekim 2019
Paylaş:

Saç Kurutma Makinesi Filtresi Nasıl Temizlenir?

Bu kadar sık kullanılan bir elektronik alet zaman zaman çalışmamaktadır. Bunun nedenleri arasında belli periyotlar ile temizlenmemesi de olabilir. Saç kurutma makinesi temizlenmesi ile makinenin kullanım ömrü de uzatılmış olursunuz. Toz fitresi temizlenmemiş bir makine saçın daha fazla ısıya maruz kalıp yıpranmasına neden olmaktadır.

Saç kurutma makinesini kullandıkça içinde toz birikir. Biriken tozlar makinenin eski performansı ile çalışmasını engellemektedir. Makinenin içinde biriken tozlar motor hızını yavaşlatmaktadır. Yavaşladığı için saçlarınızı kurutmak daha uzun süreler aır.  Bu tür durumlar ile karşılaşmamak ve saç kurutma makinenizin daha uzun süre kullanabilmek için filtre temizliği yapılmalıdır.

Saç Kurutma Makinesi Filtresi Temizleme İşlemi

Saç kurutma makinesi filtresi temizlemeden önce makinenizin arka kısmında bulunan hava girişi bölümü açılmalıdır. Bu bölüm saç kurutma makinesi model ve özelliklerine göre değişmektedir. Hava giriş bölümü döndürülerek ya da çekerek açılmaktadır.

Saç kurutma makinenizin hava giriş bölümü açıldıktan sonra biriken tozlar ile karşılaşılmaktadır. Biriken toz miktarı kullanım süresine bağlı olarak az ya da çok olabilir. Ancak bu durum her saç kurutma makinesinde karşılaşılmaktadır. Filtre etrafında bulunan tozlar iyi bir şekilde temizlenmelidir.

Tozları temizlerken çeşitli ürünler kullanabilirsiniz. Ancak kullanılan filtre türüne değişmektedir. Metal bir filtre kullanılması halinde uygulanacak prosedür değişmektedir. Filtre dikkatli bir şekilde yerinden çıkarılmalıdır. Genellikle ayrılır ya da sökülebilir olacak şekilde yapılmaktadır. Filtreyi suyun altında iyi bir şekilde yıkanmalı ve sonra kurutulmalıdır. Eğer yıkamanız sonucunda tamamen temiz olmamış ise çeşitli temizlik ürünleri kullanılabilir.

Filtre bölümünde bulunan tozlar bir tarak yardımı ile temizlenebilir ya da bir diş fırçası yardımı ile temizleyebilirsiniz. Kullandığınız saç kurutma makinesine bağlı olarak metal bir filtre var ise sabunlu su ile temizlemelisiniz. Filtre dikkatli bir şekilde yerinden çıkarılarak sabunlu su içinde 15 dakika bekletilmelidir. Temizlendikten sonra kurumaya bırakılır. Tamamen kuruduğundan emin olunuz. Elektrikli bir alet olduğu için saç kurutma makinesi su kalması başka durumlara neden olabilmesine neden olur. Bu noktada çok dikkatli olunmalıdır.

Saç kurutma makinesinin içinde bulunan tozların temizlendiğine emin olduktan sonra hava giriş bölümünü geri yerine takınız. Eski performansı ile makinenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Saç kurutma makinesi filtre temizliği bu şekilde yapılmaktadır.

Saç Kurutma Makinesi Filtresi Hangi Aralıklar İle Temizlenmelidir?

Saç kurutma makinelerinin temizlenmesi birçok avantaj sağlar. Filtre temizliğini ayda bir kere yapmak yeterli olacaktır. Böylelikle makinenin kullanımı sırasında performansında düşüşler yaşanmaz ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Blog Yazılarımız

Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

17 Haziran 2021
Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

Özenle seçtiğiniz elektrikli çay makinelerine dair en çok merak edilen konulardan biri olan bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmamasına dair sorular ise sizler için bu rehberde detaylı yanıt buluyor.

Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

11 Aralık 2020
Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

Saç kurutma makinesi her evin olmazsa olmazları arasında yer alan küçük ev aletlerinden biridir. Hem kadın hem de erkekler için birer ihtiyaç olan saç kurutma makinelerinin birden fazla çeşidi mevcuttur. Kullanıcıları ihtiyaçlarına göre fonksiyonel olarak seçim yapabilir. Duştan sonra saçı şekillendirmek ya da kurutmak için kullanılan saç kurutma makinelerinin çeşitli aparatları da bulunuyor.

Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

24 Kasım 2020
Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

Biz de sizler için elektrikli süpürge filtresi en kolay ve hızlı şekilde nasıl temizlenir, hangi detaylara dikkat etmek gerekir gibi soruları ayrıntılı olarak yanıtladık. İşte merak edilen tüm detaylar…

Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

16 Ekim 2020
Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

Çay makinelerinde çay nasıl demlenir? Demleme süresi ve detayları nelerdir, işte merak ettiğiniz tüm ayrıntılar sizlerle…

Buharlı ütü nasıl kullanılır?

19 Ağustos 2020
Buharlı ütü nasıl kullanılır?

Ütü oldukça kurtarıcı ve gerekli küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Hatta o kadar önemli ve kullanışlıdır ki; her evde mutlaka bulundurulan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Kıyafetleri ya da eşyaları yıkadıktan sonra ortaya çıkan kırışıklık ve kötü görünümü ortadan kaldırmak için ütü ile işlem uygulanıyor. Böylece yıkanan elbise ve eşyalarınız ilk günkü kadar pürüzsüz ve şık duruyor. Tabi bu görünümü ve kaliteyi yakalamak için doğru ütü tercihi yapmanız da gerekiyor.

Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

05 Haziran 2020
Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

Ütü en çok kullanılan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Bundan dolayı bir ütünün kaliteli olması dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım imkânı sunması oldukça önemlidir. Bu denli sık kullanılan bir küçük ev aleti olarak zamanla yıpranma veya kireç tutma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

20 Mart 2020
Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

Saç kurutma makineleri hem kadın hem de erkeklerin vazgeçilmez olarak kullandığı ürünlerinden biridir. Saç bakımına özen gösteren ya da göstermeyen herkesin mutlaka duştan sonra saçlarını kurutma ihtiyacı duyduğu anda kullandığı ürünlerden biri olan saç kurutma makinelerinin birbirinden farklı özellikleri olabiliyor.

Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

25 Şubat 2020
Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

Elektrikli süpürgeler de gelişen teknoloji ile beraber farklı model gamı ve özellikler ile sunuluyor. Her ev için olmazsa olmaz teknolojik ürünlerden biri olan elektrik süpürgeler evinizi temizleme konusunda sizlere destek oluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.