Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?
24 Kasım 2020
Paylaş:

Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

Elektrikli süpürgeler her evin ve iş ortamının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Küçük veya büyük tüm elektrikli süpürge modelleri oldukça kurtarıcı olabiliyor. Toz alma ve kirlenen ortamları kolayca temizleme noktasında yardımcı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak birden fazla ürün seçeneği mevcut olduğu için kullanım detayları da buna bağlı olarak şekilleniyor. Her elektrikli süpürge modeli için farklı kullanım talimatları ve dikkat edilmesi gerekenler yer alıyor. Standart elektrikli süpürge modellerinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri filtre temizliğidir. Çoğu elektrikli süpürge kullanıcısı filtreleri kolay ve hızlı bir şekilde temizleme yöntemleri hakkında araştırma yapıyor. Biz de sizler için elektrikli süpürge filtresi en kolay ve hızlı şekilde nasıl temizlenir, hangi detaylara dikkat etmek gerekir gibi soruları ayrıntılı olarak yanıtladık. İşte merak edilen tüm detaylar…

Kullanma kılavuzuna dikkat edin!

Her elektrikli süpürge modeli birbirinden farklılık gösteriyor. Bu nedenle de kullanım kılavuzunu okumadan hiç bir işlem yapmamanız en sağlıklısı olacaktır. Aynı durum filtre temizleme için de geçerlidir. Elektrikli süpürgenizin filtresi kullandıkça dolacaktır. Toz alan filtrelerin temizlenmemesi, güç kaybına neden olup verimi düşürür. Belirli aralıklar ile filtreyi çıkararak temizlemeniz gerekiyor. Bu temizlik aşamasında yine kullanım kılavuzunda yer alan doneleri mutlaka dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Genel olarak filtreyi çıkardıktan sonra çok yumuşak dokulu olmayan bir fırça yardımı ile partiküller arasında yer alan tozları temizleyip sudan geçirebilirsiniz. Arınan filtreyi kurumadan makinenize yeniden takmayın. İyice kuruduğundan emin olduktan sonra filtreyi aynı yere geri takın. Bu işlemden sonra makinenizin çekim gücünde gözle görülür bir artış gözlemleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Filtre temizlenmezse ne olur?

Eğer elektrikli süpürgenizin filtrelerini belirli aralıklar ile temizlemezseniz makinenizin verimi düşecektir. Çekim gücü düştüğü zaman ise zamanla makineniz bozulmaya kadar gidebilir. Bu tarz durumlar ile karşı karşıya kalmamak ve makinenizi daha uzun ömürlü kullanmak için toz poşetini ve toz alan filtrelerini sık sık kontrol ederek revize etmeyi unutmayın. Bu uygulamayı tüm elektrikli süpürge marka ve modellerinde yapmanız gerekiyor. Emiş gücünde kayıp yaşanmaması için genelde 3-5 kullanımda bir filtrelerinin tozunun alınması gerektiği öneriliyor. Tüm bu detayları dikkate alarak yapacağınız filtre temizleme uygulamalarından sonra elektrikli süpürgenizi daha uzun ömürlü ve daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Blog Yazılarımız

Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

17 Haziran 2021
Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

Özenle seçtiğiniz elektrikli çay makinelerine dair en çok merak edilen konulardan biri olan bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmamasına dair sorular ise sizler için bu rehberde detaylı yanıt buluyor.

Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

11 Aralık 2020
Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

Saç kurutma makinesi her evin olmazsa olmazları arasında yer alan küçük ev aletlerinden biridir. Hem kadın hem de erkekler için birer ihtiyaç olan saç kurutma makinelerinin birden fazla çeşidi mevcuttur. Kullanıcıları ihtiyaçlarına göre fonksiyonel olarak seçim yapabilir. Duştan sonra saçı şekillendirmek ya da kurutmak için kullanılan saç kurutma makinelerinin çeşitli aparatları da bulunuyor.

Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

24 Kasım 2020
Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

Biz de sizler için elektrikli süpürge filtresi en kolay ve hızlı şekilde nasıl temizlenir, hangi detaylara dikkat etmek gerekir gibi soruları ayrıntılı olarak yanıtladık. İşte merak edilen tüm detaylar…

Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

16 Ekim 2020
Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

Çay makinelerinde çay nasıl demlenir? Demleme süresi ve detayları nelerdir, işte merak ettiğiniz tüm ayrıntılar sizlerle…

Buharlı ütü nasıl kullanılır?

19 Ağustos 2020
Buharlı ütü nasıl kullanılır?

Ütü oldukça kurtarıcı ve gerekli küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Hatta o kadar önemli ve kullanışlıdır ki; her evde mutlaka bulundurulan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Kıyafetleri ya da eşyaları yıkadıktan sonra ortaya çıkan kırışıklık ve kötü görünümü ortadan kaldırmak için ütü ile işlem uygulanıyor. Böylece yıkanan elbise ve eşyalarınız ilk günkü kadar pürüzsüz ve şık duruyor. Tabi bu görünümü ve kaliteyi yakalamak için doğru ütü tercihi yapmanız da gerekiyor.

Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

05 Haziran 2020
Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

Ütü en çok kullanılan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Bundan dolayı bir ütünün kaliteli olması dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım imkânı sunması oldukça önemlidir. Bu denli sık kullanılan bir küçük ev aleti olarak zamanla yıpranma veya kireç tutma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

20 Mart 2020
Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

Saç kurutma makineleri hem kadın hem de erkeklerin vazgeçilmez olarak kullandığı ürünlerinden biridir. Saç bakımına özen gösteren ya da göstermeyen herkesin mutlaka duştan sonra saçlarını kurutma ihtiyacı duyduğu anda kullandığı ürünlerden biri olan saç kurutma makinelerinin birbirinden farklı özellikleri olabiliyor.

Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

25 Şubat 2020
Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

Elektrikli süpürgeler de gelişen teknoloji ile beraber farklı model gamı ve özellikler ile sunuluyor. Her ev için olmazsa olmaz teknolojik ürünlerden biri olan elektrik süpürgeler evinizi temizleme konusunda sizlere destek oluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.