Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
22 Ağustos 2019
Paylaş:

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evinizdeki en önemli yardımcılardan biri de elektrikli süpürgedir. Ev içindeki hijyenin korunması ve gerek yer, hava, yüzey alanlarının iyice temizlenebilmesi ve olabildiğinde maksimum temizliğin var olması için bir elektrikli süpürge şarttır. Elektrikli süpürge alırken eğer belli başlı noktalara dikkat eder ve tercihinizi bu noktalar üzerinden yaparsanız mutlaka karşılığını alacağınız bir ürün olacaktır.

İlk olarak elektrikli süpürge tercihinizdeki süpürge tipini seçmekle işe başlayabilirsiniz.

Elektrikli süpürge tiplerinin en çok tercih edileni yatık süpürgedir. Bunun dışında dik süpürge, şarjlı süpürgeler ve toz torbalı, sulu ya da toz torbasız modelleri de tercih edebilirsiniz. Temizleme performansı da bu seçimlerden etkilenmektedir. Bunun dışında ikinci olarak enerji seviyesine dikkat etmelisiniz. Elektrik süpürgesinin her zeminde iyi bir performansta çalışması gerekmektedir. Elektrik süpürgesi alırken mutlaka enerji etiketini kontrol etmelisiniz. Bunun dışında tabi ki desibel değeri az olan bir sese sahip elektrik süpürgesini tercih edebilirsiniz.

Her konuda olduğu gibi elektrik süpürgeleri de değişen teknolojiden etkilenmekte ve bunları da ürünlerine yansıtmaktadırlar.

- Elektrik süpürgesi seçiminizde süpürge tipinizi evinizin metrekare alanına ya da bulunduğunuz ortamın büyüklüğüne göre seçebilirsiniz. Bu aşamayı belirledikten sonra elektrik süpürgenizin yatık süpürge mi olacağına yoksa dik süpürge mi olacağına karar verin.

- Makine içi toz tutma bölümünün genişliğine ve tabi ki kolay temizlenir olmasına da dikkat edin. Toz tutma kapasitesi arttığında elektrik süpürgenizi daha uzun süre kullanabileceksiniz. Elektrikli süpürge seçiminde toz tutma kapasitesinin artışı ile birlikte diğer bir yan faktör de eğer evinizde evcil hayvanınız var ise özel ince uç fırçaları ve turbo teknolojisi olmaktadır. Böylece evinizin en ince köşesindeki tüyleri ve kirleri bile kolayca alabilirsiniz.

- Elektrik süpürgelerinin tozu hapsedebilme özelliğinin kazanımı için toz torbalı ürünleri tercih etmelisiniz. Toz torbalı ürünler hijyeniktir ve tozu içerisine hapseder. Toz torbasız elektrik süpürgelerinde ise süpürge içerisinde biriken toz torbasız olduğundan dolayı biraz daha zor kullanımdadır.

- Elektrik süpürgesi alırken emiş gücüne dikkat etmeliyiz. Emiş gücü yüksek olan elektrik süpürgelerinde ortamda bulunan tozu çekme miktarı daha fazla olduğundan bizler tarafından bu özellik değer görmektedir.

- Elektrik süpürgesi alırken motor gücüne dikkat etmeliyiz. Motor gücü ve devrinin yüksek olduğu durumlarda makinemiz daha iyi ve verimli çalışacaktır. Motorun hacmi de önem taşımaktadır. Elektrik süpürgesi motoru küçük, emiş gücü yüksek ve elektrik süpürgesi sessiz olmalıdır.

- Elektrik süpürgesi sessiz çalışma özelliği ile istediğiniz saatte süpürge açabilirsiniz. Çalışma hayatının ve mesai saatlerinin günümüz koşullarında daha uzaması nedeniyle kullanıcılar, evlerinde herhangi bir saatte elektrik süpürgesi kullanabilmelidir. Toz emiş gücü ve sessizlik özelliğine sahip elektrik süpürgeleri portatif ve çok az yer kaplama özelliği ile tercih edilmektedir.

- Elektrik süpürgesi yüksek güce sahip olmalı ve bu özellikler de makinenin performansını etkilemektedir. Süpürgenin ses seviyesi önem taşımakta çünkü bazı evlerde kullanılan elektrik süpürgeleri çok aşırı miktarda ses çıkarmaktadır. Bu da bizleri rahatsız etmektedir, bundan dolayı elektrik süpürgenizin az ses çıkaracağından ve desibelinin düşük olduğundan emin olmalısınız. Standart bir elektrik süpürgesinin ses desibel düzeyi 74 desibel iken bunun üzerine tasarlanan yeni modellerde sessiz çalışma stilini görebiliriz.

- Elektrik süpürgesi seçerken bir diğer önem taşıyan özellik de elektrik süpürgesi aparatları olmaktadır. Süpürge aparatlarının garanti kapsamı, garanti süresi ve markanın seçkin olması da önem taşır.

Elektrik süpürgesi seçerken yukarıda yer alan bu özelliklere dikkat etmeliyiz.

Blog Yazılarımız

Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

17 Haziran 2021
Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

Özenle seçtiğiniz elektrikli çay makinelerine dair en çok merak edilen konulardan biri olan bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmamasına dair sorular ise sizler için bu rehberde detaylı yanıt buluyor.

Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

11 Aralık 2020
Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

Saç kurutma makinesi her evin olmazsa olmazları arasında yer alan küçük ev aletlerinden biridir. Hem kadın hem de erkekler için birer ihtiyaç olan saç kurutma makinelerinin birden fazla çeşidi mevcuttur. Kullanıcıları ihtiyaçlarına göre fonksiyonel olarak seçim yapabilir. Duştan sonra saçı şekillendirmek ya da kurutmak için kullanılan saç kurutma makinelerinin çeşitli aparatları da bulunuyor.

Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

24 Kasım 2020
Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

Biz de sizler için elektrikli süpürge filtresi en kolay ve hızlı şekilde nasıl temizlenir, hangi detaylara dikkat etmek gerekir gibi soruları ayrıntılı olarak yanıtladık. İşte merak edilen tüm detaylar…

Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

16 Ekim 2020
Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

Çay makinelerinde çay nasıl demlenir? Demleme süresi ve detayları nelerdir, işte merak ettiğiniz tüm ayrıntılar sizlerle…

Buharlı ütü nasıl kullanılır?

19 Ağustos 2020
Buharlı ütü nasıl kullanılır?

Ütü oldukça kurtarıcı ve gerekli küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Hatta o kadar önemli ve kullanışlıdır ki; her evde mutlaka bulundurulan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Kıyafetleri ya da eşyaları yıkadıktan sonra ortaya çıkan kırışıklık ve kötü görünümü ortadan kaldırmak için ütü ile işlem uygulanıyor. Böylece yıkanan elbise ve eşyalarınız ilk günkü kadar pürüzsüz ve şık duruyor. Tabi bu görünümü ve kaliteyi yakalamak için doğru ütü tercihi yapmanız da gerekiyor.

Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

05 Haziran 2020
Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

Ütü en çok kullanılan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Bundan dolayı bir ütünün kaliteli olması dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım imkânı sunması oldukça önemlidir. Bu denli sık kullanılan bir küçük ev aleti olarak zamanla yıpranma veya kireç tutma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

20 Mart 2020
Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

Saç kurutma makineleri hem kadın hem de erkeklerin vazgeçilmez olarak kullandığı ürünlerinden biridir. Saç bakımına özen gösteren ya da göstermeyen herkesin mutlaka duştan sonra saçlarını kurutma ihtiyacı duyduğu anda kullandığı ürünlerden biri olan saç kurutma makinelerinin birbirinden farklı özellikleri olabiliyor.

Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

25 Şubat 2020
Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

Elektrikli süpürgeler de gelişen teknoloji ile beraber farklı model gamı ve özellikler ile sunuluyor. Her ev için olmazsa olmaz teknolojik ürünlerden biri olan elektrik süpürgeler evinizi temizleme konusunda sizlere destek oluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.