Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?
25 Şubat 2020
Paylaş:

Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

Elektrikli süpürgeler de gelişen teknoloji ile beraber farklı model gamı ve özellikler ile sunuluyor. Her ev için olmazsa olmaz teknolojik ürünlerden biri olan elektrik süpürgeler evinizi temizleme konusunda sizlere destek oluyor. Her elektrik süpürge modelinin kendi ölçülerine göre toz torbası da farklılık gösteriyor. Sadece toz torbasının ölçüleri değil takma şekli de farklılık gösteriyor. Bu nedenle pek çok kullanıcı hangi toz torbalı süpürgenin nasıl takılması gerektiğine dair araştırma yapıyor. Bizde bugün sizler için toz torbalı süpürgenin toz torbasının nasıl takıldığına dair detayları kaleme aldık.

Adım Adım Elektrik Süpürge Toz Torbası Takma

Aslında toz torbalı süpürge toz torbasını revize etmeniz son derece kolay ve sadece birkaç dakikanızı alacak bir işlemdir. Yinede dikkat etmeniz gereken ufak tefek detaylar ile bu işlemi daha kolay bir halde getirebilirsiniz. Çünkü toz torbasını yanlış ve tam takmadığınız takdirde emilen tozlar makinenizin motorunu zamanla bozmaya neden olabilir. Şu adımları izleyerek toz torbanızı takmaya başlayabilirsiniz;

- Elektrikli süpürgenizin hortumunu çıkarın

- Ardından aynı kısımda yer alan mandalı açın, mandalı kendinize doğru çekip süpürgenizin kapağını açın

- Kapağı açınca mevcut toz torbasını çıkarın

- Ardından aynı şekilde yeni toz torbanızın dairesel kısmını eskisini çıkardığınız kısma takın

- Eski torbanızı çıkarırken içerisindeki tozun dağılmaması için dikkatli çıkarmanız tavsiye edilir

İşte toz torba değişimi ve takma işlemi bu kadar basit bir işlemden ibarettir. Dikkat etmeniz gereken tek şey eski torbanızdaki tozun yayılmasını engellemek ve beraberinde de yenisini takarken iyice oturduğundan emin olmanızdır. Yeni taktığınız toz torbasını makinenizin modeline ve tor torbanızın büyüklüğüne göre en az 20 gün boyunca kullanabilirsiniz. Eğer haftalık evinizi süpürmeyi tercih ediyorsanız bu süre zarfının daha da uzun olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Toz Torbasını Nereden Satın Alabilirsiniz?

Elektrikli süpürgeniz için doğru toz torbasını kendi markasına uygun olan yerlerden satın almanız gerekiyor. Servisinden ya da markanın satış mağazalarından satın almanız mümkündür. Kendi markası dışında toz torbası kullanmanız çok da sağlıklı olamayacağı için bu hususa da dikkat etmeniz tavsiye edilir. Kaliteli bir elektrikli süpürge satın almak için ise Fakir ürünlerine göz gezdirebilirsiniz.

Blog Yazılarımız

Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

17 Haziran 2021
Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

Özenle seçtiğiniz elektrikli çay makinelerine dair en çok merak edilen konulardan biri olan bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmamasına dair sorular ise sizler için bu rehberde detaylı yanıt buluyor.

Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

11 Aralık 2020
Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

Saç kurutma makinesi her evin olmazsa olmazları arasında yer alan küçük ev aletlerinden biridir. Hem kadın hem de erkekler için birer ihtiyaç olan saç kurutma makinelerinin birden fazla çeşidi mevcuttur. Kullanıcıları ihtiyaçlarına göre fonksiyonel olarak seçim yapabilir. Duştan sonra saçı şekillendirmek ya da kurutmak için kullanılan saç kurutma makinelerinin çeşitli aparatları da bulunuyor.

Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

24 Kasım 2020
Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

Biz de sizler için elektrikli süpürge filtresi en kolay ve hızlı şekilde nasıl temizlenir, hangi detaylara dikkat etmek gerekir gibi soruları ayrıntılı olarak yanıtladık. İşte merak edilen tüm detaylar…

Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

16 Ekim 2020
Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

Çay makinelerinde çay nasıl demlenir? Demleme süresi ve detayları nelerdir, işte merak ettiğiniz tüm ayrıntılar sizlerle…

Buharlı ütü nasıl kullanılır?

19 Ağustos 2020
Buharlı ütü nasıl kullanılır?

Ütü oldukça kurtarıcı ve gerekli küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Hatta o kadar önemli ve kullanışlıdır ki; her evde mutlaka bulundurulan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Kıyafetleri ya da eşyaları yıkadıktan sonra ortaya çıkan kırışıklık ve kötü görünümü ortadan kaldırmak için ütü ile işlem uygulanıyor. Böylece yıkanan elbise ve eşyalarınız ilk günkü kadar pürüzsüz ve şık duruyor. Tabi bu görünümü ve kaliteyi yakalamak için doğru ütü tercihi yapmanız da gerekiyor.

Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

05 Haziran 2020
Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

Ütü en çok kullanılan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Bundan dolayı bir ütünün kaliteli olması dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım imkânı sunması oldukça önemlidir. Bu denli sık kullanılan bir küçük ev aleti olarak zamanla yıpranma veya kireç tutma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

20 Mart 2020
Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

Saç kurutma makineleri hem kadın hem de erkeklerin vazgeçilmez olarak kullandığı ürünlerinden biridir. Saç bakımına özen gösteren ya da göstermeyen herkesin mutlaka duştan sonra saçlarını kurutma ihtiyacı duyduğu anda kullandığı ürünlerden biri olan saç kurutma makinelerinin birbirinden farklı özellikleri olabiliyor.

Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

25 Şubat 2020
Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

Elektrikli süpürgeler de gelişen teknoloji ile beraber farklı model gamı ve özellikler ile sunuluyor. Her ev için olmazsa olmaz teknolojik ürünlerden biri olan elektrik süpürgeler evinizi temizleme konusunda sizlere destek oluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.