Buharlı ütü nasıl kullanılır?
19 Ağustos 2020
Paylaş:

Buharlı ütü nasıl kullanılır?

Kaliteli markaların sayısız ütü seçeneği bulunuyor. Eski nesil ütülerin yanı sıra artık buharlı ütü modelleri daha çok tercih ediliyor. Hem kullanışlı hem de muhteşem sonuçlar yaratan buharlı ütü modellerinin kullanımı da oldukça kolaydır. Peki, buharlı ütü modelleri nasıl kullanılıyor? Buharlı ütü kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte merak ettiğiniz soruların ayrıntılı yanıtları…

Buharlı ütü kullanımı

Fakir buharlı ütü modelleri en çok tercih edilenlerin başında yer alıyor. Bu ütü modelini nasıl kullanmanız gerektiği noktasına değinmek gerekirse de şu adımları takip edebilirsiniz;

• Cihazı fişe takınız.

• Ütünüzü fişe taktıktan sonra buhar kazanını su doldurma kabı aracılığı ile ölçülerine dikkat ederek doldurun.

• On-off tuşuna basarak ütünüzü çalıştırın.

• Ütünüz hazır olduğu zaman buhar hazır ışığı yanacaktır.

• Işık yandıktan sonra derecesini ütüleyeceğiniz ürüne göre ayarlayıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

• Ütünüz ile işiniz bittikten sonra fişini çekerek soğumaya bırakın.

• Ütünüz tam anlamıyla soğumadan buhar kazanının üzerine koymayınız.

• Ütünüzün su haznesine asla kireç sökücü ya da sirke gibi malzemeleri doldurmayın. Tüm bu detaylara dikkat ederek buharlı ütünüzü daha uzun ömürlü ve daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Buharlı ütü fiyatları

Buharlı ütü için piyasada çok sayıda alternatif ürün modeli yer alıyor. Farklı markaların sunduğu farklı buharlı ütü modellerinin tümü ne yazık ki aynı kalitede değildir. Kaliteli ve birinci sınıf bir seçim yapmak istiyorsanız Fakir buharlı ütü modellerini inceleyebilirsiniz. Ütü modellerinin fiyatları ise markasına ve fonksiyonlarına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Tüm bu ütü modelleri arasından hem bütçenize hem de ihtiyacınıza hitap eden modeli seçerek kolayca satın alabilirsiniz. Ütünüzü satın aldıktan sonra mutlaka kullanım kılavuzuna da göz gezdirmeyi unutmayın. Kullanım kılavuzunda yer alan detayları dikkate alarak ütünüzü çalıştırıp kullanmanız en sağlıklısı olacaktır.

Blog Yazılarımız

Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

17 Haziran 2021
Çay Makinesi Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

Özenle seçtiğiniz elektrikli çay makinelerine dair en çok merak edilen konulardan biri olan bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmamasına dair sorular ise sizler için bu rehberde detaylı yanıt buluyor.

Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

11 Aralık 2020
Saç kurutma makinesi aparatları nedir? Ne işe yarar?

Saç kurutma makinesi her evin olmazsa olmazları arasında yer alan küçük ev aletlerinden biridir. Hem kadın hem de erkekler için birer ihtiyaç olan saç kurutma makinelerinin birden fazla çeşidi mevcuttur. Kullanıcıları ihtiyaçlarına göre fonksiyonel olarak seçim yapabilir. Duştan sonra saçı şekillendirmek ya da kurutmak için kullanılan saç kurutma makinelerinin çeşitli aparatları da bulunuyor.

Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

24 Kasım 2020
Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

Biz de sizler için elektrikli süpürge filtresi en kolay ve hızlı şekilde nasıl temizlenir, hangi detaylara dikkat etmek gerekir gibi soruları ayrıntılı olarak yanıtladık. İşte merak edilen tüm detaylar…

Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

16 Ekim 2020
Çay makinesinde çay nasıl demlenir?

Çay makinelerinde çay nasıl demlenir? Demleme süresi ve detayları nelerdir, işte merak ettiğiniz tüm ayrıntılar sizlerle…

Buharlı ütü nasıl kullanılır?

19 Ağustos 2020
Buharlı ütü nasıl kullanılır?

Ütü oldukça kurtarıcı ve gerekli küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Hatta o kadar önemli ve kullanışlıdır ki; her evde mutlaka bulundurulan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Kıyafetleri ya da eşyaları yıkadıktan sonra ortaya çıkan kırışıklık ve kötü görünümü ortadan kaldırmak için ütü ile işlem uygulanıyor. Böylece yıkanan elbise ve eşyalarınız ilk günkü kadar pürüzsüz ve şık duruyor. Tabi bu görünümü ve kaliteyi yakalamak için doğru ütü tercihi yapmanız da gerekiyor.

Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

05 Haziran 2020
Ütünün Kireci Nasıl Temizlenir?

Ütü en çok kullanılan küçük ev aletleri arasında yer alıyor. Bundan dolayı bir ütünün kaliteli olması dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım imkânı sunması oldukça önemlidir. Bu denli sık kullanılan bir küçük ev aleti olarak zamanla yıpranma veya kireç tutma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

20 Mart 2020
Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne İşe Yarar?

Saç kurutma makineleri hem kadın hem de erkeklerin vazgeçilmez olarak kullandığı ürünlerinden biridir. Saç bakımına özen gösteren ya da göstermeyen herkesin mutlaka duştan sonra saçlarını kurutma ihtiyacı duyduğu anda kullandığı ürünlerden biri olan saç kurutma makinelerinin birbirinden farklı özellikleri olabiliyor.

Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

25 Şubat 2020
Elektrik Süpürge Toz Torbası Nasıl Takılır?

Elektrikli süpürgeler de gelişen teknoloji ile beraber farklı model gamı ve özellikler ile sunuluyor. Her ev için olmazsa olmaz teknolojik ürünlerden biri olan elektrik süpürgeler evinizi temizleme konusunda sizlere destek oluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.